oltárkép

4. gyalogos zarándoklat

Gyalogos zarándoklat 2013. május 11-én Boldog Gizella tiszteletére

Boldog Gizella – Szent Imre – Szent István ereklyéit körbejárva,
Nyárlőrinc - Lakitelek - Szentkirály - Nyárlőrinc útvonalon.

Magyar Szent Család közbenjárását kérve imádkozunk családjaink, közösségeink, magyar hazánk és nemzetünk lelki megújulásáért, valamint felajánljuk engesztelésül fáradtságunkat, imáinkat bűneinkért és az egész világ bűneiért.

Program:
  • 7:00 Gyülekező

• 7:15 Kezdő imádság a nyárlőrinci templomban

• 7:35 Indulás Nyárlőrincről

• 10:50 Érkezés Lakitelekre (tervezett). Bevonulva a templomba közös imádság az ereklye előtt, majd a további időt táplálkozással, pihenéssel töltjük el.

• 12:00 Indulás Lakitelekről

• 14:40 Érkezés Szentkirályra (tervezett). Szintén közös imádsággal kezdünk a templomban az ereklye előtt, melyet táplálkozás és pihenés követ.

• 15:50 Indulás Szentkirályról

• 18:10 Érkezés Nyárlőrincre (tervezett). Itt is közös imádsággal kezdünk a templomban az ereklye előtt, majd pihenés, a szentmiséig.

• 19:00 Záró szentmise

Ezt követően szeretetvendégség a megfáradt, megéhezett zarándokok és minden testvérünk részére.

Útvonal:

Útvonal: Nyárlőrinc – 12,0 km – Lakitelek – 9,8 km – Szentkirály – 8,6 km – Nyárlőrinc = 30,4 km

Az útra enni- és innivalót mindenki hozzon magával.
Aki nem tudja vállalni végig az utat, az is bekapcsolódhat résztávokra 1-1 település között.

A zarándokúton mindenki saját felelősségére vesz részt! A szükséges lábbeli legalább zárt cipő legyen, de javasoljuk a bakancs vagy magas szárú cipő használatát. Ragtapaszról, gyógyszerről, stb. mindenki maga gondoskodjon. Reggelre a harmat le lep mindent, a füves részek miatt erre is figyeljünk oda.

Azok a testvérek, akik egészségi, vagy egyéb okok miatt nem tudnak rész venni a zarándokúton, imafelajánlásaikkal hordozhatják a zarándokokat. Mindenkinek van a családjában, közösségében kiért imádkoznia. Hordozzuk őket most közösen. Kérjük az imavállalók jelentkezését is!

Kérdéssel e-mailben vagy telefonon fordulhatnak hozzánk:

A szervezők