Honlap Hírek Felhívás Ökumenikus Imahét 2020

Ökumenikus Imahét 2020 PDF Nyomtatás E-mail
2014. január 17. péntek, 10:43

 

Ökumenikus Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2020. január 20-25.

…nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk…”

ApCsel 28,2 alapján

 

okumene2Hétfőn, kedden és szerdán református testvéreinknél; csütörtökön, pénteken és szombaton pedig nálunk fogunk 17 órától imaórát tartani.   A szombati imádság után agapéval várjuk a testvéreket.

Az imahét szombaton a Vasvarjú zenekar műsorával fejeződik be a katolikus templomban.

Szeretettel várunk mindenkit, aki szívesen imádkozna a keresztények egységéért!

Az ökumenikus imahetet 1908 óta rendezik meg, azon először még csak az anglikán és a katolikus egyház tagjai vettek részt, és kizárólag az egyesült államokbeli Graymoorban tartották meg. Az ökumenikus imahétre 1968 óta készítenek imafüzeteket, amelyeket elküldenek a világ minden tájára, hogy a helyi nyelvekre lefordítsák őket. Az esemény mintegy két évtizedes hagyományra tekint vissza Magyarországon. Az imahét napjain a különböző felekezetű gyülekezetek ökumenikus közösségben tartanak istentiszteleteket és imádkoznak a keresztények egységéért.

Imafüzet letöltése...

Módosítás dátuma: 2020. január 21. kedd, 16:33